دوربین ثبت تخلف سرعت

EXBICAM – SPD

 • خوانش هم زمان چند پلاک
 • خوانش پلاک جلو یا عقب خودرو
 • پلاک خوانی بلادرنگ (Real Time)
 • عملکرد نرم افزار برروی سخت افزار جدید
 • قابلیت استفاده در مسیرهای پر ترافیک و پر تردد
 • خوانش همه پلاک های موجود با قالب پلاک ملی
 • ثبت شمارش تردد خودروهای متخلف و غیر متخلف
 • استخراج و تفکیک پلاک خودروهای با فاصله کم در حال عبور
 • شناسایی و تهیه تصویر مطلوب و با کیفیت از خودروهای عبوری
 • قابلیت تشخیص پلاک خودروی عبوری با حداکثر سرعت 320 کیلومتر بر ساعت
 • مانیتورینگ و تغییر تمامی قسمت های دوربین از طریق سرور و بدون نیاز به وصل شدن به دوربین
دانلود
مزایای محصول

مزایای دوربین ثبت تخلف سرعت EXBICAM

1- سرعت سنجی راداری و پردازش تصویری همزمان جهت بیشترین اطمینان

2-  مجهز به پیشرفته‌ترین سیستم کنترلر و واچ داگ داخلی:
دوربین ExbiCam مجهز به پیشرفته‌ترین سیستم کنترلر و واچ داگ داخلی می‌باشد که عمیقترین لایه‌های سخت‌افزاری را تحت نظر و کنترل دارد، همچنین کنترل پارامترهای سنسورهای صنعتی رنگی و مونوکروم و LEDهای توان بالا را در لیست وظایف خود دارد، نتیجه آن ثبت تصاویری با ثبات و حفظ بهترین شرایط نوری می‌باشد، با کمک این ارتباط بین واحد هوش مصنوعی و بورد کنترلر طراحی شده تنظیم پارامترهای پالسی پروژکتورهای مادون قرمز و سنسورها بطور کامل تحت کنترل هوش مصنوعی می‌باشد.

3-  ارتباط realtime بورد کنترلر داخلی با پردازنده دوربین:
از دیگر موارد قابل ذکر ارتباط realtime بورد کنترلر داخلی با پردازنده دوربین می‌باشد که امکانات بسیار متنوعی را جهت بهبود عملکرد دوربین و حتی دیگر تجهیزاتی که دوربین جزئی از آن می‌باشد را به ارمغان می‌آورد که بصورت خلاصه ذکر می‌گردد:

 • قابلیت ارتباط با تجهیزات بیرونی دوربین از طریق پروتکل ارتباطی RS232 , RS485 و ارسال و دریافت دستورات و گزارشات تعیین شده
 • اجرای الگوریتم‌های عیب یابی و رفع آن عیب از جمله بررسی قدم به قدم تجهیزات ارتباطی در زمان قطعی ارتباط و ریستارت نمودن آنها به کمک بورد کنترلر بیرونی دوربین (کنترلر بیرونی بصورت جداگانه بایستی تهیه گردد)
 • تهیه و ثبت گزارش وضعیت برق ورودی سامانه و ارسال به مرکز
 • ارتباط با UPS و ارسال وضعیت آن

4- توان مصرفی سامانه: 
یکی دیگر از امکانات جدید و کاربردی دوربین EXBICAM، کاهش چشمگیر توان مصرفی سامانه از طریق افزایش راندمان می‌باشد که باعث کاهش هزینه انرژی مصرفی و افزایش مدت زمان شارژدهی UPS و همچنین امکان استفاده از سیستم سولار می‌شود. با دانستن این نکته که بیشترین سهم مصرف انرژی در سامانه مربوط به پروژکتورها می‌باشد، لازم است پروژکتورهای جانبی بیرونی که وظیفه تامین روشنایی معبر را به عهده دارند بصورت پالسی عمل نمایند، بدین ترتیب مصرف انرژی پروژکتورهای سامانه‌ها به کمتر از یک دهم مصرف کنونی کاهش! و طول عمر آن‌ها افزایش می‌یابد، لازم به توضیح است با توجه به امکان ارتباط بین UPS یا سولار و دوربین می‌توان این حالت روشنایی پالسی را تنها در حالت‌های خاص فعال و در حالت عادی از نورپردازی عادی و ممتد استفاده نمود.

5- قابلیت هماهنگی مستقل و خودکار دوربین‌ها با یکدیگر: 
در روش نورپردازی پالسی که قبلا شرح داده شد، روش مرسوم بدین صورت است که یکی از دوربین‌ها به عنوان دوربین Master عمل می‌نماید و پالس را با دیگر دوربین‌ها هماهنگ، تولید و به پروژکتورها ارسال ‌می نماید. اشکالی که در این روش وجود دارد وابستگی سامانه به دوربین Master می‌باشد که در صورت قطعی و یا اختلال در عملکرد این دوربین، کل سامانه را دچار اختلال ‌می‌نماید. در طراحی این دوربین روشی اجرا شده است که هر دوربین بصورت مستقل و خودکار قادر به هماهنگی با دوربین دیگر بوده و پالس هماهنگ شده واحدی را بدون وابستگی به دوربین خاصی در سامانه به پروژکتورهای روشنایی ارسال ‌نماید، بنابراین هیچ خللی در صورت قطعی یکی از دوربین‌ها به عملکرد سامانه وارد نمی‌گردد.

جزییات محصول

دوربینی که جهت سرعت سنجی طراحی و تولید شده است از نوع Embedded می‌باشد و کلیه تجهیزاتی که جهت پلاک‌خوانی و سرعت سنجی نیاز است از جمله رادار، سنسورهای دریافت تصاویر، پردازشگر، بوردهای کنترلر و عیب‌یاب خودکار به همراه حفاظت‌های مورد نیاز (Watchdog)، و همچنین سیستم نورپردازی و… را در یک پکیج بصورت یک جا دارد و با توجه به رابط کاربری تحت وب دوربین، شرایط Plug & Play به همراه تعامل مناسب بین کاربر و دوربین مهیا شده است.

  گستردگی شرایط آب و هوایی و دمایی محل‌هایی که دوربین‌ها مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند، به عنوان یکی از پارامترهای مهم در طراحی و ساخت این محصول لحاظ گردیده است که در این راستا از قطعات صنعتی با کیفیت و دارای استانداردهای عملکردی در این شرایط محیطی در ساخت دوربین استفاده گردیده است، ماحصل آن به همراه طراحی خاص هوسینگ و همچنین انتقال پروژکتورهای مادون قرمز و نور سفید به دو طرف هوسینگ به منظور دفع مستقیم حرارت قطعات به محیط خارجی و عدم انتقال حرارت قطعات مختلف دوربین به یکدیگر و همچنین عدم استفاده از فن داخلی، عملکرد مطلوب و با ثبات دوربین در گستره دمایی 70+ تا 40- درجه سانتی گراد با حفظ استاندارد حفاظت شرایط محیطی IP67 می‌باشد، در خصوص مکانیزم اتصال کابل‌ها و نوع کانکتورهای دوربین نیز یکپارچه بودن با پکیج دوربین به منظور حفظ شرایط محیطی IP67 در اولویت قرار گرفته و همچنین به منظور سهولت در اجرا و کاهش زمان نصب و به تبع آن کاهش هزینه نصب و راه اندازی و نگهداری در پروژه‌ها از Push-in Connector به همراه گلندهای (IP67) استفاده شده که ارتباطی پایدار و مطمئن را برایمان به ارمغان اورده است.

نسل جدید دوربین‌ ثبت تخلف سرعت راداری، یکی دیگر از تولیدات این شرکت میباشد که با بهره گیری از دانش متخصصان و صاحب نظران داخلی در زمینه طراحی و معماری سخت‌افزار و نرم افزار‌ها در کنار اجرای روش‌های نوین در تولید و کنترل کیفیت ارائه محصولی با کیفیت و کارا است.

ما با بهره گیری از سیستم جدید، یکی از ساده ترین سیستم های نصب، راه اندازی و نگهداری در بازار را برای اجرای سامانه های ثبت تخلف سرعت ارائه می‌دهیم. این سیستم یک دوربین ANPR تنها نیست، بلکه یک سیستم شناسایی خودرو واقعی است و از نسل پیشرفته و هوشمند محصولات این برند پیروی می‌کند و الگوریتم های مربوطه سرعت سنجی و پلاک‌خوانی را در داخل دوربین بصورت embedded ارائه می‌دهد. سیستم ​​با یک رادار چند ردیابی توام با سرعت سنجی پردازش تصویری کار می‌کند که به طور مداوم تا دو خط تردد در حداکثر عرض ۷ متر را با بیشترین دقت و کمترین خطا رصد می‌کند و سرعت و موقعیت اجسام را در منطقه تحت نظارت با سرعت حداکثر ۳۲۰ کیلومتر در ساعت مشخص می‌کند تا اگر وسیله نقلیه محدودیت سرعت را نقض نمود به کمک مکانیزم ترکیبی توضیح داده شده تصاویر مربوطه را با جزئیات تعریف شده در قالب مورد نظر از جمله؛ تصویر خودرو و پلاک، تاریخ و ساعت، شماره پلاک ocr شده، همچنین سرعت واقعی تجزیه و تحلیل شده ثبت و ضبط و ارسال می‌کند، تشخیص پلاک اتوماتیک تعبیه شده نیازی به پس پردازش دیگر ندارد و همه شواهد نقض سرعت می‌تواند بصورت realtime به سرور مربوط ارسال گردد.

با توجه به‌ اهمیت موضوعات ITS در کنار وظیفه اصلی دوربین یعنی سرعت‌سنجی لحظه‌ای بسیاری از امکانات سودمند دیگر مدیریت ترافیک از جمله تشخیص سرعت میانگین، تشخیص میزان ترافیک و نرخ تردد، تشخیص زمان سفر، اعلام هشدار برای خودروهای خاص یا سرقتی و… در اختیار کاربر قرار می‌دهد همچنین ارسال همزمان دیتا با قالب مجزا به دو سرور مختلف و تعیین اولویت ارسال اطلاعات با پروتکل‌های ارتباطی مرسوم از جمله ftp نیز در تکمیل سبد کامل خدمات مورد نیاز پیش‌بینی گردیده است.

همه سیستم ها با برنامه اختصاصی تولید شده سازگار هستند، یک برنامه حرفه‌ای و ایمن که نگهداری دوربین های ANPR را بسیار تسهیل می‌کند زیرا به هر کاربر مجاز اجازه می‌دهد از راه دور به دستگاه دوربین متصل شود و همچنین اطلاعات حیاتی و مهم سیستم را بصورت مداوم تحت نظر داشته تا در صورت تشخيص اختلال در جهت رفع مشکل و ارسال هشدار اقدام نماید.

معرفی مشخصات دوربین ثبت تخلف سرعت EXBICAM

1. رادار به منظور دقت هر چه بیشتر در سرعت سنجی
2. سنسورهای مادون قرمز و رنگی که وظیفه تهیه تصاویر را دارند.
3. پروژکتور یا فلش‌های مختلف نیز که نورپردازی محیط جهت بهبود عملکرد دوربین‌ها در تمامی شرایط نوری شبانه روز را به عهده دارند.
4. پردازنده دوربین که بار اجرای دستورات کلیه نرم افزارها و سرویسهای مربوط به پردازش تصاویر، پایش، ادغام، فشرده، ذخیره و ارسال اطلاعات در قالب مورد نظر و تعامل با بورد کنترلر و واچ داگ داخلی را به عهده دارد.
5. بورد کنترلر و واچ داگ داخلی که ضمن تضمین تحویل انرژی الکتریکی مناسب به سایر اجزای حساس دوربین، ارتباط با پردازنده داخلی، نظارت بر عملکرد و کنترل سخت افزار داخلی و ارتباط با دنیای بیرون را به عهده دارد.
6. مغز سیستم یا هوش مصنوعی پیشرفته که توسط متخصصان بومی طراحی شده است و همین موضوع نیز با توجه به شرایط خاص پلاک‌های موجود در ایران که هم از نظر تنوع رنگ (پلاک‌های پلیس، اداری، نظامی و…) و هم از نظر تشابه کاراکتر مانند “س” ، “ص” ، “2” و “3” و… به یکی از نقاط قوت این محصول نسبت به تولیدات مشابه خارجی مبدل گشته است. همچنین با توجه به پیش‌بینی عملکردهای متفاوت و دسترسی به عمیقترین لایه‌های سخت‌افزار و انعطاف بالایی که بین سخت‌افزار و نرم‌افزار از طریق بورد کنترلر حاصل شده است به راحتی از عهده پروژه‌های متنوع ITS برخواهد آمد.

مشخصات فنی
خانهمحصولاتتماسارتباط با ما